Pildialbum

Jõulupidu

Sõber ta mulle, sõber ta sulle, rõõmu valmistab kõigile tulles. Löön talle patsi, loen salmi ta ees, see sõbralik mees on ju JÕULUMEES. Kõigil lastel salmid peas, laulud suul ja tantsusammud jalgades. Ka jõulunäidendit "Jõuluõhtu metsas" etendasid lapsed jõuluvanale. 21.detsembril külastas Trikitriinu rühma lapsi jõuluvana.

Jõulupidu Kukruse Polaarmõisas

15. detsembril toimus tundeküllane Trallirtiinu rühma laste jõujupidu Kukruse Polaarmõisas, kus lapsed said vaadata jõulunäidendeid "Lumeeit" ja "Vaeslapse käsikivi" ning külla tuli jõuluvana. Jõululaulu imekauneid laulab lapsesuu, jõulurõõmu täna tunneb väikene ja suur.

Pi-pi-piparkook

Laste poolt valmistatud piparkoogid toovad jõujuhõngu südamesse. Väikesed agarad pagarid valmistasid rõõmuga piparkooke kingituseks päkapikkudele sussi sisse ning suurtele ja väikestele krõbistamiseks. See on meie kingitus EV - 100-le!

Jõulukontsert

12.detsembril esinesid lasteaias Kunstide kooli õpilased oma imelise jõulukontserdega. Õpilased võlusid oma muusikainstrumentidest välja kaunid jõululaulud. Lapsed kuulasid, kuidas kõlavad klarnet ja flööt, viiul ja kitarr.

Uskumatu ajarännak päkapikkudega

Uskumatu ajarännak mööda põnevaid riike koos päkapikkudega toimus 5. detsembril. Lapsed ründasid erinevates maailma riikides, kus vaatasid varjuteatrit, ehitasid torni, meisterdasid,kaunistasid piparkooke. Lõpuks jõudsid nad Jõuluvana juurde. Koos temaga lapsed laulsid jõululaule ja tantsisid lõbusalt.

100 ringi ümber lasteaia

Septembri kuust kuni novembri lõpuni jooksid lapsed iga päev kaks ringi ümber lasteaia. Kolme kuu jooksul kogunes neid ringe rohkem kui 100. Tervisejooks oli pühendatud Eest Vabariigi sünnipäevale - EV 100

Rakvere Politseimuuseum

24. novembril sõitsid Trikitriinu rühma lapsed Rakvere Politseimuuseumi. Õppeprogrammis "Politseiakadeemia" saavad väikestest poistest ja tüdrukutest politseinikud. Lapsed said teada, missugused omadused peavad sellesse ametisse pürgijal olema, nad teevad läbi sisseastumiskatsed ja saavad esimesed õppetunnid. Samuti tutvuvad politseiniku riietuse ja töövarustusega. Mängides detektiive, aitavad lepatriinul kadunud täpid üles leida. Tegevuse lõpus sai iga laps akadeemia lõputunnistuse.

Kadripäev

Kadripäevad kadrid hoos, jälle lapsed üheskoos, kadrisante jooksevad. Laulavad ja tantsivad, mängivad ja hullavad, edu, õnne soovivad.Lapsed kadritasid 27. novembril

Isadepäev

Mina aitan isa ja isa aitab ema. Nõnda iga töö peab lõpuks edenema. 13. novembril ruttasid isad ja emad lasteaeda isadepäeva perepäevale. Kõlab laul ja tantsivad jalad pereseltsis rõõmsamalt. Ka mängida ja maiustada on üheskoos hoopis toredam.

Isadepäev

Isa ajab habet, isa mängib kabet. Tõstab lapse õhku, mõõdab rõõmurõhku. 11. novembril tulid Trikitriinu rühma laste issid lasteaeda, et kõik üheskoos mängida põnevat seiklusmängu õues. Peale seda toimus pidulik kontsert, mis lõppes ühise tantsupeoga ja koogi söömisega.

Ettelugemise hommik

Seal kaugel maa ja mere taga elasid .... Nii algas muinasjutt mereröövlitest, mida jutustas lastele raamatukogutädi Kaire 13. novembril.

Jalgpallipäev

Olen väike sportlane, mul väga meeldib jooksmine. Ka palli mängida on tore, isegi kui väsind olen, Ma olen ikka sportlane! 24. oktoobril osalesid lapsed Slaavi põhikooli spordisaalis toimunud jalgpallipäeval.

Silmapaistev liikleja

Auto sõidab sõiduteel, mina kõnnin künniteel. On ju tore see, et igaühel oma tee. Nii ei juhtu õnnetust ja liigelda on lausa lust. Oktoobris toimus liikluspidu lasteaia liiklusväljakul. Lapsed harjutasid helide kuulamist, regeerimist signaalile ja valgusfoori värvide tundmist.

Tartu Loodusmuuseum

10. oktoobril sõitsid Trikitriini rühma lapsed koos lasteaia Tuvikese lastega Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi. Seal uudistasid nad püsinäitust "Maa. Elu. Lugu". Püsinäitusel sai rännata läbi Maa elus ja eluta looduse arenguloo. Lapsed uudistasid erinevaid maailma loomi. Õppeprogramm "Eksootilised lemmikloomad" toimus loodusmuuseumi elavnurgas.

Tantsuhommik

11. oktoobril toimus Ahtme spordihallis lasteaedade tantsuhommik. Ka Trikitriinu rühma lastele meeldib muusika saatel liikuda ja tantsida. Üheskoos on ju hiiglama vahva hullata!

Leivanädal. EV 100

Oktoobrikuu esimene nädal oli lasteaias leivanädal. Lapsed sõitsid Tagavälja talusse leivategu uudistama ning taluloomadega tutvust tegema. Kõige maitsvamad võileivad on ikka ise tehtud.

Kaunis Toila park

5. septembril sõitsid lapsed Toila parki. Ilm oli päikeselina ja jalutamiseks väga hea. Lapsed uudistasid põneva kujuga puid ja nautisid Toila pargi imelisi vaateid. Jalutati lossiaias, uuriti hõbeallika koobast ja tunti rõõmu ilusast päevast.

Lõpupidu

Lõpupeol kinkisid kooliminevate laste vanemad lasteaiale mälestuseks õunapuu. 16.juunil istutasid lapsed soojade soovidega oma õunapuu lasteaia õuealale.

Jääaja Keskus

7. juunil sõitsid Trikitriinu rühma lapsed Jääaja Keskusesse ja osalesid aktiivõppeprogrammis "Retk lemming Lempsiga".Õppesõit toimus KIK projekti raames. Lapsed tegid veega erinevaid katseid, said teada, kuidas jääajal inimesed ja loomad elasid ning avastasid ja kogesid palju huvitavat.

Liikluspäev

6. juunil toimus lasteaia uuel liiklusväljakul liikluspäev. Lapsed said teada, kui oluline on jalgrattaga sõites kanda kiivrit ja õpiti tundma põhilisi liiklusmärke. Toimusid ka vahvad liiklusmängud.

Me oleme Virumaa lapsed

4.juunil toimus Voka staadionil III Ida-Virumaa lasteaedade laulu- ja tantsupidu, kus esinesid Lepatriinu lasteaia lapsed. On Viru laste Virumaa see, sulle kodu laulame.

 Lõpupidu

Selgeks said mulle A, B ja C, lõppesid mängud, ees on koolitee. 2. juunil jätsid Trikitriinu rühma lapsed hüvasti lasteaiaga, sest ees ootab neid koolitee.

Sportlik lastekaitsepäev

Heia-hopp, heia-hopp! Sport on lepatriinulaste seas popp! 1.juunil lastekaitsepäeval rahmeldasid lapsed mõnuga õues.

 Vete-ema külaskäik

17. mail külastas lasteaeda Vete-ema. Ta selgitas lastele läbi huvitava mängu vee ringkäigu keerulist teekonda looduses. Uuriti ja arutleti, kes elavad veekogus, vaadeldi pildikesi ja kuulati loodushelisid.

Laulu- ja tantsupidu

Tantsi-tantsi, keeruta-keeruta. Küll on lõbus olla ühtses tantsuhoos. 25. mail toimus Kohtla-Järve linna lasteaedade laulu ja tantsupidu, mis algas vahva rongkäiguga. Ka pealtvaatajad said peost osa võtta.

Iisaku muuseum

24. mail sõitsid lapsed Iisaku muuseumisse. See on tore koht, kus lapsed uudistasid erinevaid püsinäituseid. Loodustoas avastasid lapsed erinevaid looduskeskkonnas elavaid loomi. Tuletõrjetuba aga pakkus lastele palju uudistamist.

Kontsert

23. mail külastasid muusikakooli õpilased koos oma juhendajatega lasteaeda. Nad näitasid, kuidas erinevatest pillidest on võimalik imelisi helisid välja võluda. Muusikaline kontsert oli suurepärane.

Õnnesoovid emale!

Õnnesoovid, rõõmsad laulud, ema, sulle kõlavad. Kingitused, lillekimbud, seda päeva ehivad. Südamlikud laulud ja luuletused oma emadele esitasid Trallitriinu rühma lapsed 10.mail.

Kallis ema

Emakene, kallis, sulle lilli ma toon. Sinu pidupäevaks sulle laulu ma loon. Tahan öelda sulle, oled armas mul. Teen sul kalli-kalli igal hommikul. Nii laulsid 8.mail oma emadele Trallitriinu rühma lapsed.

Metsaema külaskäik

25. aprillil tuli lastele külla Sagadi looduskoolist Metsaema. Tal oli kaasas saarmas ja põnev saladustekott. Metsaema jutustas lugu, kuidas seemnest sirgub mänd. Üheskoos uuriti puude seemneid, prooviti neid puhudes lennutada, mängiti äraarvamismängu ja uuriti lähedalt puude elu.

Tervise- ja ohutusõppepäev

19. aprillil toimus Kukruse Tervishoiukõrkkoolis tervise- ja ohutusõppepäev. Lapsi tervitasid Lõvi Loe ja Jääkaru. Nendega koos lapsed kordasid liiklusmärka ja said teadmisi tervislikust toitumisest.

Liikluses ohutult

31. märtsil külastasid lapsed Jõhvi Politseiametit. Noorsoopolitseinik õpetas lapsi, kuidas õigesti liikluses käituda, kuidas sõiduteed ületada. Räägiti ka helkuri vajalikkusest ja korrati üle liiklusreeglid.