Pildialbum

Tervisekuu - oktoober

Tervisedendusliku projekti "Minu tervise heaks" kinnistati lastel teadmisi tervislikust toitumisest, millised toitained on tervisele kasulikud, millised, mitte. Lapsed joonistasid puu- ja juurvilju, täitsid töölehte, mängisid tervisliku toidu mängu, matkasid pargis ja valmistasid tervislikke võileibu.

Ohutusõppepäev

24. 0ktoobril 2018 tulid lasteaeda päästjad. Nad röökisid lastele, kuidas ohutult käituda, mida teha, kui juhtub õnnetus. Päästjad näitasid lastele päästevarustust ja tehnikat.

Sügise värvid

23. oktoobril 2018 sõidavad lapsed Kauksi looduskeskusesse, kus ootab neid giid. Lapsed saavad teada, kuidas valmistud loodus talveks, kuidas tekib värviküllus, kuidas loomad ja linnad talvel toime tulevad.

Spordipäev

Hoolega end karasta, julgelt sporti harrasta. Ei siis haigus ligi tule, kui sa ise tubli oled. 12. oktoobril 2018 sportisid lapsed eriti hoolega.

Leivategu

Mida tuleb selleks teha, et leib jõuaks meie toidulauale? Kui imeliselt hästi lõhnab ja maitseb ahjusoe leib! Seda ja palju muudki said lapsed teada Tagavälja talus 9. oktoobril 2018

Tervisematk Toila pargis

Liigume õues ja meil on tervis põues. 10. septembril 2018 nautisid lapsed kaunist septembrikuu päeva Toila pargis. Nad mängisid liikumismänge, imetlesid lillede ilu ja uudistasid, kes küll nendes koobastes elavad.

Tarkusepäev Toilas

Targaks saab ka looduses mängides. 3. septembril 2018 nautisid lapsed kaunist päeva Toila pargis ning rannas kividega mängides.

Asfaldijoonistuste päev

1. juuni on lastekaitsepäev, millega tähistati ka kodulinna sünnipäeva. Kriitidega asfaldile joonistamine meeldib lastele. Kui joonistused valmis, siis mängiti mänge, lauldi ja tantsiti.

Mudilaste laulu- ja tantsupidu

24.mail ehtisid lapsed end rahvariietega, sest algamas oli Mudilaste laulu- ja tantsupidu. Laste laulud ja tantsud olid pühendatud Eesti Vabariik 100 sünnipäevaks.

Üheskoos muutume paremaks

23. mail kogunesid lapsed Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi spordiväljakule. Seal tervitas neid suur ja sõbralik Karu. Üheskoos mängides ja lõbusalt sportides muutuvad lapsed paremaks.

Kes meil metsas elavad?

22. mai sõitsid lapsed Oandu looduskeskusesse. Õppesõit toimus KIK projekti "Metsaasukad meilt ja mujalt" raames. Õppeprogramm algas loomajälje plakati valmistamisega. Lapsed uudistasid erinevaid käbisid, mängisid mänge, vaatasid filmi ja matkasid metsas.

Kevadkontsert

18. mail kõlasid imelised muusikahelid lasteaias. Esinesid kunstide kooli õpilased oma kevadkontserdiga. peale kontserti said lapsed muusikariistadega ka lähemalt tutvuda, proovides ise muusikaviise välja võluda.

Punamütsike

17. mail külastas lasteaeda Onu Ervini lasteteater etendusega "Punamütsike".

Silmapaistev liikleja

Liiklus on üks osa meie igapäevasest elust. Et kõik lapsed ikka ohutult liikluses käituksid, toimus 16. mail lasteaias liiklusohutusalane tegevus. Koos politseinikutega Jõhvi politseiosakonnast korrati üle liiklusreeglid ning mängiti liiklusmänge. Tõukerattaga vigursõidus olid lapsed osavad.

EV 100

14. mail istutasid lapsed puu lasteaia õuealale. See on kingituseks Eesti Vabariigile.

Palju õnne emake!

Emakene, soovin õnne! Lase rõõmul tuppa tulla. Täna minu õrnust tunne, õitseb iga lill nüüd sulle. 10. mail laulsid, lugesid luuletusi ja tantsisid Trikitriinu rühma lapsed oma emadele.

Ema, kallis ema!

Ema, kallis ema, kuis küll armastan sind ma! Ema, kallis ema, oled parim kõigist sa!

Triibud ritta

5. mail üle-eestilisel talgupäeval kogunesid töötajad ja lapsevanemad lasteaeda, et pidada maha üks tore talgupäev. Otsustati värvida lasteaia pingid ja laste varjualune Jõhvi kihelkonnavärvides triibuliseks. ka lapsed said proovida oma käega triipe tõmmata. Suur tänu talgulistele!

TTT - tark, terve, tubli

27. aprillil toimus pargis tervisepäev. Soojenduseks tehti hüppeid, võisteldi osavuses ja täpsuses, lahendati ülesandeid.Lapsi autasustati tänukirjaga ning pakuti tervislikke suupisteid. Osalesid ka mõned lapsevanemad.

Pärimuspäev

26.aprillil osalesid lapsed pärimuspäeval, mis toimus lasteraamatukogus. Raamatukoguhoidja luges lastele eesti rahvajutte, lahendati mõistatusi ja mängitu vanu rahvamänge.

Tervise - ja ohutusõppepäev

25. aprillil sõitsid lapsed Kukrusel asuvasse Tervishoiu kõrgkooli. Seal ootasid lapsi Kohtla-Järve piirkonnapolitseinikud, Tervishoiu kõrgkooli tudengid ja Viru Jalaväepataljoni töötaja. Korrati, kuidas ohutult liigelda, kuidas hoolida tervisest. Kuulati kuuldeaparaadiga südame tuksumist ja mõõdeti vererõhku. Õues uudistati päästetehnikat.

Mets kui kooslus

23.aprillil sõitsid lapsed Kauksi looduskeskusesse, et osa saada õppeprogrammist "Mets kui kooslus". Metsaretke ajal uudistasid lapsed metsakooslust, kelle kodu võiks olla mahalangenud puus, kes on puutüve närinud ja milliseid aardeid võib metsast leida ning mida põnevat võib Peipsi järve kaldalt leida.

Munapühad

3.aprillil sõitsid lapsed Tagavälja talusse. Lapsed said hobuseid sööta, kanadele teri raputada, paitada vasikat, silitada lambaid. Kui kõik loodad olid toidetud, siis mängiti munapühade rahvalikke mänge ja otsiti jäneste peidetuid mune. Värske soe leib, munavõi ja tee maitsesid väga hästi.

Emakeelepäev

13. märtsil tähistasid lapsed lasteraamatukogus emakeelepäeva, mis on otseses seoses EV100 sündmusega. Lapsed mõtlesid välja hästi kõlavaid eestikeelseid sõnu ja uudistasid eesti lastekirjanike teoseid.

Tüdrukute nädal

Millest küll on tehtud väikesed tüdrukud? Eks ikka heast ja paremast. 5. märtsist kuni 9. märtsini toimus lasteaias tüdrukute nädal, mis lõppes lõbusa peoga.

Palju õnne Eestimaa

Mu koduke on tilluke, kuid ta on armas minule. Seal elavad mu vanemad, kes ainult head mul soovivad. Nii laulsid lapsed 22. veebruaril Kukruse lasteaias Tuvike.

Laulan sinust, armas Eestimaa

Algklasside õpilaste 3. laulupidu "Laulan sinust, armas Eestimaa" toimus 21. veebruaril. Laulupeol osalesid ka lasteaedade lapsed. Täna on mul lipuke väikeses peos. Aga naerukilluke säramas näol. Lipukene lehvi, lehvi sa, kõiki suurel pidupäeval tervita!

Eesti Vabariik 100

Kodus kõik on kõige parem, kõige soojem kodutare. Kodus olla kõige parem, hea et meil on kodutare. 20. veebruaril pühendasid lapsed oma Eestimaale kõige südamlikumad laulud.

Sõbrapäev

Sõber peab küll igaühel olema, ilma sõbrata ei saagi ilmas elada. 14. veebruaril lustisid kõik suured ja väikesed sõbrad üheskoos.

Vastlapäev

Hei, hei, vastlapäev, vastlapäev ja vastlasõit. Hei, hei, vastlapäev, tulge kelgumäele kõik. Siin on täna lasterikkust, mõõtmas sõiduraja pikkust. See kõik toimus 13. veebruaril.

Klaasimeistrid

Klaasimeistrid külastasid lasteaeda 8. veebruaril. Nad tutvustasid lastele klaasi omadusi ning millised toredad meened valmivad klaasist.

Looduse talvine elu

25.jaanuaril vurasid lapsed bussiga Kauksi looduskeskusesse, kus ootas neid giid. Üheskoos viisid lapsed loomadele toidupoolist, avastasid, kuidas metsas käituda, millised märgid loomad lumele jätavad ja kas kadakamarjad söögiks kõlbavad.

Onu Ervini lasteteater

Lasteetendust "Lähme maale" said lapsed nautida 16. jaanuaril.

Savituba

15. jaanuaril sõitsid lapsed Maidla noortekeskusesse, kus neid ootas ees põnev tegevus savitoas. Kui ühed lapsed voolisid nimelist uksesilti, siis teised mängisid piljardit. Lisaks joonistasid lapsed kauneid pilte ning panid puzzlesid kokku.

Hüvasti kuuseke

8. jaanuaril laulsid ja tantsisid lapsed ümber kuusekese ning jätsid selleks korraks temaga hüvasti.

Jõulupidu

Sõber ta mulle, sõber ta sulle, rõõmu valmistab kõigile tulles. Löön talle patsi, loen salmi ta ees, see sõbralik mees on ju JÕULUMEES. Kõigil lastel salmid peas, laulud suul ja tantsusammud jalgades. Ka jõulunäidendit "Jõuluõhtu metsas" etendasid lapsed jõuluvanale. 21.detsembril külastas Trikitriinu rühma lapsi jõuluvana.

Jõulupidu Kukruse Polaarmõisas

15. detsembril toimus tundeküllane Trallirtiinu rühma laste jõujupidu Kukruse Polaarmõisas, kus lapsed said vaadata jõulunäidendeid "Lumeeit" ja "Vaeslapse käsikivi" ning külla tuli jõuluvana. Jõululaulu imekauneid laulab lapsesuu, jõulurõõmu täna tunneb väikene ja suur.

Pi-pi-piparkook

Laste poolt valmistatud piparkoogid toovad jõujuhõngu südamesse. Väikesed agarad pagarid valmistasid rõõmuga piparkooke kingituseks päkapikkudele sussi sisse ning suurtele ja väikestele krõbistamiseks. See on meie kingitus EV - 100-le!

Jõulukontsert

12.detsembril esinesid lasteaias Kunstide kooli õpilased oma imelise jõulukontserdega. Õpilased võlusid oma muusikainstrumentidest välja kaunid jõululaulud. Lapsed kuulasid, kuidas kõlavad klarnet ja flööt, viiul ja kitarr.

Uskumatu ajarännak päkapikkudega

Uskumatu ajarännak mööda põnevaid riike koos päkapikkudega toimus 5. detsembril. Lapsed ründasid erinevates maailma riikides, kus vaatasid varjuteatrit, ehitasid torni, meisterdasid,kaunistasid piparkooke. Lõpuks jõudsid nad Jõuluvana juurde. Koos temaga lapsed laulsid jõululaule ja tantsisid lõbusalt.

100 ringi ümber lasteaia

Septembri kuust kuni novembri lõpuni jooksid lapsed iga päev kaks ringi ümber lasteaia. Kolme kuu jooksul kogunes neid ringe rohkem kui 100. Tervisejooks oli pühendatud Eest Vabariigi sünnipäevale - EV 100

Rakvere Politseimuuseum

24. novembril sõitsid Trikitriinu rühma lapsed Rakvere Politseimuuseumi. Õppeprogrammis "Politseiakadeemia" saavad väikestest poistest ja tüdrukutest politseinikud. Lapsed said teada, missugused omadused peavad sellesse ametisse pürgijal olema, nad teevad läbi sisseastumiskatsed ja saavad esimesed õppetunnid. Samuti tutvuvad politseiniku riietuse ja töövarustusega. Mängides detektiive, aitavad lepatriinul kadunud täpid üles leida. Tegevuse lõpus sai iga laps akadeemia lõputunnistuse.

Kadripäev

Kadripäevad kadrid hoos, jälle lapsed üheskoos, kadrisante jooksevad. Laulavad ja tantsivad, mängivad ja hullavad, edu, õnne soovivad.Lapsed kadritasid 27. novembril

Isadepäev

Mina aitan isa ja isa aitab ema. Nõnda iga töö peab lõpuks edenema. 13. novembril ruttasid isad ja emad lasteaeda isadepäeva perepäevale. Kõlab laul ja tantsivad jalad pereseltsis rõõmsamalt. Ka mängida ja maiustada on üheskoos hoopis toredam.

Isadepäev

Isa ajab habet, isa mängib kabet. Tõstab lapse õhku, mõõdab rõõmurõhku. 11. novembril tulid Trikitriinu rühma laste issid lasteaeda, et kõik üheskoos mängida põnevat seiklusmängu õues. Peale seda toimus pidulik kontsert, mis lõppes ühise tantsupeoga ja koogi söömisega.

Ettelugemise hommik

Seal kaugel maa ja mere taga elasid .... Nii algas muinasjutt mereröövlitest, mida jutustas lastele raamatukogutädi Kaire 13. novembril.

Jalgpallipäev

Olen väike sportlane, mul väga meeldib jooksmine. Ka palli mängida on tore, isegi kui väsind olen, Ma olen ikka sportlane! 24. oktoobril osalesid lapsed Slaavi põhikooli spordisaalis toimunud jalgpallipäeval.

Silmapaistev liikleja

Auto sõidab sõiduteel, mina kõnnin künniteel. On ju tore see, et igaühel oma tee. Nii ei juhtu õnnetust ja liigelda on lausa lust. Oktoobris toimus liikluspidu lasteaia liiklusväljakul. Lapsed harjutasid helide kuulamist, regeerimist signaalile ja valgusfoori värvide tundmist.

Tartu Loodusmuuseum

10. oktoobril sõitsid Trikitriini rühma lapsed koos lasteaia Tuvikese lastega Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi. Seal uudistasid nad püsinäitust "Maa. Elu. Lugu". Püsinäitusel sai rännata läbi Maa elus ja eluta looduse arenguloo. Lapsed uudistasid erinevaid maailma loomi. Õppeprogramm "Eksootilised lemmikloomad" toimus loodusmuuseumi elavnurgas.

Tantsuhommik

11. oktoobril toimus Ahtme spordihallis lasteaedade tantsuhommik. Ka Trikitriinu rühma lastele meeldib muusika saatel liikuda ja tantsida. Üheskoos on ju hiiglama vahva hullata!

Leivanädal. EV 100

Oktoobrikuu esimene nädal oli lasteaias leivanädal. Lapsed sõitsid Tagavälja talusse leivategu uudistama ning taluloomadega tutvust tegema. Kõige maitsvamad võileivad on ikka ise tehtud.

Kaunis Toila park

5. septembril sõitsid lapsed Toila parki. Ilm oli päikeselina ja jalutamiseks väga hea. Lapsed uudistasid põneva kujuga puid ja nautisid Toila pargi imelisi vaateid. Jalutati lossiaias, uuriti hõbeallika koobast ja tunti rõõmu ilusast päevast.